wtorek, 5 sierpnia 2014

Naturalne leki cz. 3

Od paru miesięcy odkrywam nowe smaki zapomnianych lub mało znanych przypraw. Chciałabym Wam je przybliżyć, abyście też spróbowali. Zastosowanie ich  (i nie tylko ich) znajdziecie na blogu o tematyce kulinarnej www.apetycznie.blogspot.com

Aidżwan Przyprawa podobna do tymianku, lecz ma silniejszy aromat i posmak. Wzmacnia smak pieczonego mięsa. Dobrze komponuje się z rybą i ziemniakami oraz soczewicą. Wspomaga nasze trawienie i rozgrzewa nasz metabolizm.

Alfalfa - inaczej zwana lucerna. Zawiera witaminy B, C, D, E, K, wiele soli mineralnych jak: potas, żelazo, fosfor czy też wapń. Działanie odtruwające i zapobiega nowotworom. Przyprawa ta pasuje do sosów, sałatek i zup.

Bertram - bardzo mało znana roślina, wręcz zapomniana. Mało można informacji uzyskać o tej roślinie. Przyprawa z niej ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Regeneruje nasz organizm, zapobiega niedoborom składników odżywczych, pomaga w przyswajaniu białka, witamin i soli mineralnych. Oczyszcza jelita, wzmacnia zdolność myślenia i koncentracji. Można dodawać szczyptę Bertramu do każdej potrawy, nie psuje smaku.

Cytryniec schisandra - roślina wartościowa pod względem kulinarnym jak i leczniczym. Zawiera witaminę E, żelazo, miedź, mangan, tytan, cynk, magnez, potas i fosfor. Ma działanie wzmacniające nasz układ odpornościowy, pozytywnie wpływa na układ nerwowy i oddechowy. Najlepiej smakuje w daniach typowo chińskich, czy też w wypiekach.
od lewej: Bertram, Alfalfa, Cytryniec, Aidżwan


Krainę przypraw odkrywa www.skworcu.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz